Ako sa vyrába

Výroba

Posuňte sa a pozrite si výrobný proces Qurails

Krok 1

Surovina

Bauxit

Výroba hliníka sa začína rudou. Táto ruda obsahuje okrem iného oxid hlinitý: nazývame ju „bauxit“.

Oxid hlinitý sa oddeľuje od bauxitu pomocou Bayerovho procesu. Surovina, ktorá je výsledkom tohto procesu, čistý oxid hlinitý, sa nazýva „oxid hlinitý“. Oxid hlinitý sa spracúva na hliník. Z približne 4 kg bauxitu sa získa 1 kg hliníka.

Krok 2

Najviac vyrábaný kov

Hliník

Hliník je známy ako ľahký kov, je odolný voči korózii a je tiež dobrým tepelným vodičom. Predtým, ako sa čistý hliník môže vytlačiť, je vopred vytvarovaný do pevných valcov nazývaných „polotovary“. Tie sa predhrejú na 400 - 500 °C a potom sa pod veľmi vysokým tlakom pretlačia cez lisovaciu formu.

Krok 3

Hliníkový profil - 4901

Vytláčacia forma

Hliník sa pretlačí a pretiahne cez matricu. Matrica obsahuje tvarové otvory, ktoré dávajú vytláčanému profilu tvar. Po vytlačení sa profil uloží na dlhý stôl, kde sa pomaly ochladzuje a udržiava v tvare. Chladenie a naťahovanie sú dôležité kroky, pretože presne určujú konečné rozmery.

Krok 4

Neupravený profil - 4901

Brut Rail

Nespracovaný hliník (nazývaný aj neupravený hliník) je hliník bez povrchovej úpravy alebo eloxovania. Hliník má spočiatku lesklý vzhľad, ktorý sa v priebehu rokov zmatní.

Krok 5

Úprava profilu - 4901

Práškové lakovanie

Práškové lakovanie alebo prášková farba sa na hliník strieka elektrostatickým postrekovačom. Vďaka elektrostatickému pôsobeniu práškovej farby a uzemneniu hliníkového profilu sa prášok prilepí na profil. Potom sa profil vloží do pece, aby sa prášková farba roztopila. V peci sa práškový náter roztečie do pevnej, priľnavej vrstvy. Vytvorená vrstva je odolná proti poškriabaniu, opotrebovaniu a nárazom.

Krok 6

1. vstrekovacia forma z roku 1990 

Vstrekovacia forma jazdca  

Táto vstrekovacia forma na plasty sa používa na premenu termoplastov (plastov) na výrobky. Pri vstrekovaní sa plastové granule roztavia a pod vysokým tlakom sa vstrekujú do dutín formy. Každá dutina má tvar požadovaného výrobku. Počas chladnutia plast opäť stuhne, forma sa otvorí a výrobky sa vyhodia.

Umiestnenie: Sídlo Ede, Holandsko

Krok 7

Hotový výrobok - 2905 - 4901

Koľajnicový záclonový systém

2905 je ručne ovládaný pre ľahké a stredne ťažké záclony. Koľajnička má veľa možností. Ide o ideálny viacdrážkový profil na kombináciu sieťových záclon a závesov. Vďaka nízkej výške 8 mm je koľajnica sotva viditeľná.

4900 je ručne ovládaná zabudovaná koľajnička pre ľahké a stredne ťažké záclony. Šikmé boky poskytujú elegantný vzhľad

2905 Hand-Drawn Curtain Tracks profile system2